پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷
کد خبر: ۱۲۶۴۵
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۵/۸/۲۶

آلودگی هوا ارتباطی به بنزین وارداتی ندارد!!!

آلودگی هوا ارتباطی به بنزین وارداتی ندارد!!!


پایگاه خبری سیمای نفت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش، بنزین مصرفی 8 کلانشهر در معرض آلودگی تهران، کرج، اراک، اصفهان، شیراز، تبریز، مشهد(بیش از 50 درصد) و اهواز که حدود 21.5 میلیون لیتر در روز می باشد از بنزین یورو4 تولیدی پالایشگاه های امام خمینی(ره)شازند، اصفهان و تبریز تأمین می شود و ارتباط دادن آلودگی هوای شهرهای فوق با کیفیت بنزین وارداتی بی اساس است.

لازم به توضیح است شهر مقدس مشهد نیز پس از آماده شدن زیرساخت های شبکه انتقال تحت پوشش کامل قرار می گیرد و مشکلی بابت تامین بنزین یورو4 این شهر وجود ندارد.
 
بنزینی که جهت جبران ما به التفاوت مصرف و تولید مطابق استاندارد یورو 4 وارد می شود، تحت کنترل، پایش و نظارت سازمان های نظارتی مسئول بوده و هر محموله وارداتی که عوامل آلاینده موثر زیست محیط آن شامل میزان بنزن، آروماتیک، اولفین، گوگرد و ... خارج از استاندارد باشد عودت داده می شود.
 
لازم به ذکر است همانطور که بارها و بارها به آن اشاره شده است، شاخص عدد ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در هوا ارتباطی با کیفیت بنزین مصرفی ندارد!
 
یادآور می شود استاد یکی از دانشگاه های کشور روز گذشته در گفتگو با یکی از خبرگزاری ها مدعی شده بود کیفیت بنزین های وارداتی خصوصا طی شش ماه گذشته به شدت افت پیدا کرده و با بو کشیدن آن هم می توان به غیر استاندارد بودن آن پی برد!

انتهای خبر//

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ