دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
کد خبر: ۱۲۳۹۵
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۵/۶/۲۶

محصولات مازاد پالایشگاهها به واحدهای پتروشیمی ارسال می شود

محصولات مازاد پالایشگاهها به واحدهای پتروشیمی ارسال می شود


پایگاه خبری سیمای نفت به نقل از تسنیم، مرضیه شاهدایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توسعه صنعت پتروشیمی امروز هدف اصلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی است؛ در این راستا برای افزایش خوراک برای واحدهای داخل کشور مثل اصفهان، تبریز و اراک که خوراکشان خوراک مایع است، تلاش می کنیم.

وی افزود: پالایشگاه اصفهان و اراک در حال حاضر اولویتشان تولید بنزین است، این اولویت تا زمان راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس که قرار است فاز نخستش سال آینده افتتاح شود، ادامه خواهد داشت.
 
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: این اولویتی که پالایشگاههای کشور دارند تا همه محصولاتشان را تبدیل به بنزین کنند، پس از راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس تمام خواهد شد و با گازرسانی هایی که صورت گرفته و اینکه مردم دیگر نفت سفید و LPG مصرف نمی کنند و پالایشگاهها نیز مصرف گازوئیل ندارند، پالایشگاههای کشور محصولات مازادی خواهند داشت که ما برنامه ریزی کرده ایم تا این محصولات را به واحدهای پتروشیمی انتقال دهیم و محصولاتی با ارزش افزوده بیشتر در صنعت پتروشیمی از تولیدات پالایشگاهی به تولید برسانیم.
 
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پتروشیمی های اراک، تبریز و اصفهان در نزدیکی واحدهای پالایشگاهی واقع شده اند می توانند با دریافت خوراک از پالایشگاهها، ظرفیت های تولید خود را توسعه دهند.

انتهای خبر//

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ