دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
کد خبر: ۱۲۳۹۶
۱۵:۷ - ۱۳۹۵/۶/۲۶

آلودگی آسمان عسلویه امشب رفع خواهد شد/ پتروشیمی مبین در مدار است

آلودگی آسمان عسلویه امشب رفع خواهد شد/ پتروشیمی مبین در مدار است


پایگاه خبری سیمای نفت به نقل از میزان ، به واسطه انفجار و آتش سوزی در ایستگاه تقلیل فشار پتروشیمی مبین که روز چهارشنبه رخ داده است، پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌های عسلویه از مدار تولید خارج شده‌اند و این موضوع عاملی شده تا فلرهای این مجتمع‌ها که در واقع سوپاپ اطمینانی برای آن‌ها است، به میزان بیشتری گاز را بسوزانند تا شرایط نرمال برای مجتمع‌ها فراهم شود.

پتروشیمی مبین که تامین کننده خوراک و ازوت پتروشیمی‌های عسلویه است، در حال حاضر با ورود توربین‌های خود عملا در سرویس و مدار قرار دارد و با ورود بخار آب این مجتمع که تولید کننده برق و بخار آب است، میزان سوختن فلرهای مجتمع‌های عسلویه به حالت نرمال و طبیعی بازخواهد گشت.
 
در این رابطه بهرام دشتی‌نژاد، رئیس ایمنی، بهداشت،‌محیط زیست و پدافند غیرعامل (HSE) سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، در گفت‌وگو با میزان، اعلام کرد: با توجه به اطلاعات به دست آمده پیش بینی می‌شود ساعت 22امشب بخار آب پتروشیمی مبین وارد مدار شود که این موضوع از میزان آلایندگی و سوختن بیش از حد استاندارد فلرهای عسلویه می‌کاهد.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا شکست ایستگاه تقلیل فشار مبین رفع شده است یا از مسیر جایگزین برای انتقال گاز استفاده شده است، گفت: برای ورود گاز به ایستگاه تقلیل فشار و پتروشیمی مبین سه مسیر در نظر گرفته شده که در حال حاضر از مسیرهای جایگزین استفاده می‌شود و مسیر حادثه دیده از مدار خارج شده است.
 
دشتی‌نژاد در پایان بیان کرد: پتروشیمی مبین که تولید برق و بخار نیز جزء وظایف آن است با استفاده از توربین‌های خود عملا در سرویس قرار گرفته است.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ