دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
کد خبر: ۱۲۴۱۲
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۵/۶/۲۹

رفع موانع پتروشیمی گچساران و دهدشت با راه‌اندازی پالایشگاه بیدبلند ۲

رفع موانع پتروشیمی گچساران و دهدشت با راه‌اندازی پالایشگاه بیدبلند ۲


پایگاه خبری سیمای نفت به نقل از فارس ، مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس با بیان اینکه خط قرمز ما پالایشگاه بید بلند 2 است، افزود: 14 سال است که صنایع پایین دستی و پالایشگاه بید بلند 2 متوقف شده و دست به دست می‌چرخد برای اینکه دوباره پالایشگاه بیدبلند 2 به چرخه تولید برگردد نیاز به انرژی زیادی دارد.

مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس تصریح کرد: امروز خوشحال هستیم که مردم کهگیلویه گچساران نمایندگانی دارند که تمام هم و غمشان رفع معضلات و مشکلات این استان است.
 
نژادسلیم گفت: مبلغ 500 میلیون یورو برای اولین بار از محل فاینانس برای توسعه پتروشیمی‌ها اختصاص داده شده که از این مبلغ 320 میلیون یورو مختص پتروشیمی شهرستان‌های گچساران و دهدشت است.
 
نژادسلیم ابراز داشت: عملیات پتروشیمی گچساران با اعتبار 220 میلیون یورو در حال انجام بوده و در حال حاضر 41 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
 
مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با بیان اینکه پالایشگاه بیدبلند 2 که خوراک پتروشیمی‌های شهرستان گچساران و دهدشت را تأمین می‌کند باید وارد مدار قرار گیرد تا خوراک این دو پتروشیمی را تأمین کند، تصریح کرد: به همین منظور نگاه ویژه‌ای به راه‌اندازی بیدبلند داریم تا بتوانیم خوراک پتروشیمی‌های گچساران و دهدشت را تأمین کنیم.
 
نژادسلیم تأکید کرد: این باعث خوشحالی بوده که در مرکز عدل هاشمی به عنوان عضو کمیسیون انرژی به دنبال برطرف کردن موانع پتروشیمی گچساران است و نماینده گچساران به عنوان رئیس کمیسیون برنامه و بودجه برای پتروشیمی دهدشت تلاش می‌کند.
 
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر پتروشیمی گچساران از تنگناهای خود عبور کرده و با تجهیزات خریداری شده پتروشیمی گچساران تا سال 97 به بهره‌برداری خواهد رسید.

انتهای خبر//

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ