دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
کد خبر: ۱۲۴۲۶
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۵/۷/۱

ایمنی پالایشگاه ها باید به روز شود

ایمنی پالایشگاه ها باید به روز شود


پایگاه خبری سیمای نفت،حسن بهرام نیا با اشاره به اجرایی شدن موضوع ممیزی پیمانکاران و تجهیزات ایمنی و آتش نشانی در شرکت های پالایشی از روز هفتم مهرماه،گفت:هر مجموعه و سیستمی در وزارتخانه های مختلف به ویژه وزارت نفت باید ممیزی داشته باشد تا مباحث ایمنی وحفاظتی را از صفر تا صد بررسی کرده و واحدها را به رعایت آن ملزم کند.

نماینده مردم نهاوند درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه مجتمع های مختلف پتروشیمی و پالایشگاهی باید در اجرای صحیح دستورالعمل های  HSEو رعایت استانداردهای لازم در زمینه تلاش کنند،افزود:فضای مناسب ایجاد شده در دوره پسابرجام فرصتی مناسب برای بهره گیری از فناوری های روزدنیا در زمینه بهینه سازی،ایمنی و  HSEدر سطح جهان است که با این اقدام افزون بر جلوگیری از حوادث،راندمان تولید و کیفیت محصولات افزایش می یابد.
بهرام نیا با بیان اینکه طراحی برخی از مجتمع ها و ایمنی های موجود آن  به گذشته است که باید به روز شود،ادامه داد: کمیسیون انرژی مجلس برای بررسی پیشنهادهای ناظر برتقویت سازوکارهای نظارتی برواحدهای پالایشگاهی و پتروشیمی آمادگی دارد.
 
وی یادآور شد:اقدامات مستمر کنترلی و پایش فعالیت ها در تطابق با الزامات ایمنی،گردآوری و تجزیه و تحلیل شبه حوادث ، برگزاری منظم جلسات ایمنی درهنگام تعمیرات اساسی و  اجرای پروژه های ارزیابی ریسک شغلی از لازم در راستای ارتقای ایمنی است.
 
بهرام نیا با بیان اینکه با انجام بازرسی ها از واحدهای پالایشگاهی و پتروشیمی می توان به نقاط ضعف در ایمنی این واحدها پی برد،افزود:به منظور حفظ آمادگی و آگاهی از نقاط ضعف،باید در طول سال در مقوله های مختلف در پالایشگاه ها و پتروشیمی ها مانور انجام داد.
 
عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برای افزایش توان ایمنی و عکس العمل مناسب در مواقع اضطراری، باید نیروهای انسانی جدیدی در هر یک از واحدهای پالایشگاهی و پتروشیمی آموزش داده شوند که به عنوان گروه هدف و همیار آتش نشانی در واحدهای عملیاتی،تعمیراتی و بهره برداری پالایشگاه حضور داشته باشند.

منبع:خانه ملت

 


ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ