پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷
کد خبر: ۱۲۵۱۹
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۵/۷/۲۶

پتروشیمی آبادان نماد اعتماد و همدلی

پتروشیمی آبادان نماد اعتماد و همدلی


پتروشیمی آبادان به عنوان یکی از مهمترین پروژه های هلدینگ نفت ،گاز ، پتروشیمی تامین (تاپیکو)  و یکی از بزرگترین پروژه های استان خوزستان به ویژه شهر آبادان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یکی از اهمیت های آن تولید محصولات و دیگری نیروی انسانی و پتانسیل جذب نیروهای مختصص و توانمند استان بخصوص مردم بومی و ساکن شهر آبادان است. 

در برهه زمانی که بسیاری از شرکتهای حوزه نفت بخصوص مجموعه وزارت نفت تمایلی نسبت به جذب نیروی جدید از خود  نشان نمیدهند  و متاسفانه برخی از شرکت های پتروشیمی اقدام به تعدیل بخشی از نیروی کار خود کرده اند، پتروشیمی آبادان با تکیه بر اعتماد به نیروهای جوان و توانمند داخلی و اهمیت به دانش متخصصان خود اقدام به جذب نیروی کار در راستای جوانگرایی مدیریت در کوتاه مدت و انتقال تجربیات به نسل جوان در مقاطع مختلف تحصیلی و تخصص های گوناگون نموده است.
و باتوجه به اعتماد به نیروهای توانمند داخلی و تلاش شبانه روزی اقدام به بومی سازی فناوری واحد های خود کرده است به عنوان مثال این شرکت در تاریخ دهم شهریور ماه پروژه واحد بسته بندی اتوماتیک پی وی سی و پروژه فیلتر شنی واحد تصفیه پسآب را با حضور مهندس پیوندی مدیر عامل هلدینگ تاپیکو به طور رسمی افتتاح نمودند و ایشان در پایان طی تقدیر نامه ای از تلاش های مدیریت و پرسنل این شرکت قدر دانی و برنامه های آتی آن مجموعه را مورد تایید قرار دادند .
در پروژه فیلتر شنی واحد تصفیه پسآب که با ظرفیت 250 متر مکعب درساعت می باشد برای اولین بار درشرکت پتروشیمی آبادان از طراحی ، مهندسی ، ساخت و راه اندازی کاملاً ایرانی استفاده شده است.
 
غیرت نجومی پرسنل پتروشیمی آبادان
 
حدود دو ماه پیش بود که پرسنل این شرکت در اقدامی تحسین برانگیز با توجه به مشکلاتی که  شرکت در سالهای گذشته با آن مواجه شده بود در اقدامی خود جوش در کنار سایر اقدامات پرتلاش خود و در حمایت از برنامه های مدیریت جدید خود بخشی از حقوق خود را  به امر بازسازی شرکت اختصاص دادند و این غیرت و مسئولیت پذیری و از خود گذشتگی عمیقا شایسته تقدیر و تشکر است.
 
مدیریت جدید و چند نکته 
 
مسعود جبرائیلی مدیرنام آشنای صنعت پتروشیمی است که اکنون هدایت مجموعه پتروشیمی آبادان بر عهده دارد.
جبرائیلی سابق بر این نیز مدیریت این مجتمع را در کارنامه موفق خود داشت اعتماد کنونی پرسنل را  میتواند نتیجه عملکرد موفق وی در سالهلی گذشته  در این شرکت دانست.
جبرائیلی  شعار" اول ایمنی بعد تولید" را سرلوحه کار خود قرار داد و با ورود به پتروشیمی آبادان خواستار توجه ویژه به امر سلامت کارکنان و رعایت مقررات ایمنی در واحدهای مختلف این مجتمع پتروشیمی شد.
 
اقتصاد مقاومتی سرلوحه اصلی پتروشیمی آبادان
 
یکی از شاخص های اصلی اقتصاد مقاومتی اقتصاد دانش بنیان است شرکت سبز پاسارگاد یکی از واحد های های زیر مجموعه این مجتمع به شمار میرود  که در سال های قبل توجه ویژه ای به اهمیت آن نشده بود لذا مدیریت پتروشیمی آبادان برای تحقق بخشیدن به این سیاست مهم و نجات بخش به دنبال تبدیل این شرکت به یک شرکت دانش بنیان با استفاده از تعامل و به کار گیری  نخبگان داخلی است  تا قدمی در راه تحقق اقتصاد مقاومتی بر داشته باشد.
 
سیمای نفت//

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ