دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
کد خبر: ۱۲۵۵۲
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۵/۸/۴

از امروز ارز رقابتی پتروشیمی ها برداشته شد/ فرمول جدید محاسبه قیمت خوراک، فاتحه صنعت پتروشیمی را می خواند

از امروز ارز رقابتی پتروشیمی ها برداشته شد/ فرمول جدید محاسبه قیمت خوراک، فاتحه صنعت پتروشیمی را می خواند


پایگاه خبری سیمای نفت به نقل از میزان ، احمد مهدوی ابهری دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به از میان رفتن تنها مزیت رقابتی پتروشیمی ها با فرمول جدید قیمت خوراک گفت: این فرمول جدید فاتحه صنعت پتروشیمی را می خواند و عملا تنها مزیت این صنعت را از میان بر می دارد. 

وی با اشاره به لزوم بازنگری در فرمول قیمت گذاری خوراک پتروشیمی گفت: شاید در کوتاه مدت این فرمول درآمد دولت را اضافه کند اما با اجرای آن در بلند مدت صنعت پترپشیمی زمین خواهد خورد و بازارهای صادراتی از دست می رود. 
 
مهدوی ابهری ادامه داد: در دوران تحریم این پتروشیمی ها بودند که اقتصاد کشور را نجات دادند و اگر حمایت های لازم از این صنعت پر مزیت در کشور انجام نشود، بازارهای صادراتی از دست خواهد رفت. 
 
وی در مورد سود تسهیلات اهدایی به صنایع پتروشیمی گفت: در همه کشورها سود تسهیلات نیم درصد است اما در کشور ما، صندوق توسعه ملی ۸ درصد از پتروشیمی ها سود دریافت می کند.
 
دبیر انجمن صنفی پتروشیمی گفت: کمیسیون انرژی مجلس هم معتقد است وزارت نفت از اساس اشتباه کرده و این فرمول اصلا به صلاح صنعت پتروشیمی نیست.
 
وی ادامه داد: طبق قانون باید نظر انجمن های تخصصی در این موضوعات گرفته شود اما نه تنها انجمن بلکه خود شرکت ملی پتروشیمی هم در جریان این فرمول جدید نبود و هیچ مشورتی با آنها هم نشد.

انتهای خبر//

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ