جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
کد خبر: ۱۲۷۴۸
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۶

مهار نشت گاز چاه ٩٩ رگ سفید آغاجاری


پایگاه خبری سیمای نفت به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری گفت: دیروز پس از مهار نشت گاز چاه ٩٩ رگ سفید آغاجاری اطلاع همکاران بهره‌برداری رگ سفید از بروز نشتی گاز در چاه ٩٩ ، تیم کارشناسی ایمنی جهت بررسی های اولیه به محل حادثه اعزام و به دنبال آن با توجه به گستردگی نشتی، ستاد بحران در شرکت تشکیل و ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز جهت مهار آن به منطقه اعزام شد.

ابراهیم پیرامون افزود: با حضور به موقع نیروی های ایمنی و عملیاتی در محل حادثه، نشتی گاز در کوتاه ترین زمان ممکن مهار و وضعیت به حالت عادی بازگشته است.
 
وی خاطر نشان کرد: در عملیات مهار این نشتی که حدود ٧ ساعت به طول انجامید، تیمی از مجرب ترین نیروهای عملیاتی با تجهیزات کامل و با نظارت اداره ایمنی این شرکت به محدوده آلوده به گاز وارد شده است و پس از استقرار در محل چاه، عملیات تعمیر بستن شیرهای اصلی و رفع نشت را به سامان رساندند و کنترل محیط و اطمینان از عدم بروز حادثه ناشی از احتراق گاز مرحله دوم این عملیات بود که با موفقیت به انجام رسید.
 
چاه شماره 99 رگ سفید آغاجاری حین تعمیر و تعویض یکی از شیرهای سرچاهی دچار نشت شدید شد که پس از تعمیر و مهار نشت بطور مجدد در مدار عملیات قرار گرفت.

انتهای خبر//

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ