جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
کد خبر: ۱۲۷۵۱
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۷

"پاکستان" آلوده‌ترین بنزین و گازوئیل جهان را مصرف می‌کند


پایگاه خبری سیمای نفت به نقل از میزان ، شاهد‌خاقان‌عباسی وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان گفت: استفاده از سوخت فسیلی برای تولید برق به صرفه نیست و باید گاز را جایگزین گازوئیل و بنزین کنیم. 

وی افزود: تمام کشورهای دنیا از گاز برای تولید برق استفاده می‌کنند و آینده پاکستان نیز بستگی به این سوخت ارزشمند دارد. 
 
به گزارش دیلی پاکستان، عباسی تأکید کرد: تولید برق با استفاده از سوخت فسیلی بسیار پر هزینه است اما با گاز می‌توان این هزینه سرسام‌آور را کاهش داد. 
 
وی افزود: با صرفه‌ترین راه‌حل برای جبران کمبود انرژی پاکستان استفاده از گاز است که باید تأمین شود. 
 
وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان اظهار داشت: تأمین گاز از ایران و ترکمنستان مدتی به طول می‌انجامد به همین دلیل در حال حاضر به استفاده از گاز مایع ال ان جی اکتفا کرده‌ایم اما این مشکل باید هر چه زودتر حل شود. 
 
عباسی تصریح کرد: تولید برق با استفاده از سوخت‌های فسیلی 3 برابر گران‌تر است و زمان بیشتری لازم دارد بنابراین با افزایش مراکز تولید برق با کمک گاز مایع سعی داریم این مشکل را حل کنیم. 
 
وی افزود: پاکستان آلوده‌ترین بنزین و گازوئیل جهان را مصرف می‌کند بنابراین از ماه ژوئن واردات این نوع سوخت متوقف و به جای آن سوخت با معیار یورو2 وارد خواهد شد. 
 
عباسی از بازرگانان و سایر نهادها درخواست کرد برای جایگزین کردن گاز به جای نفت کمک کنند تا بحران کمبود انرژی هر چه زودتر برطرف شود.

انتهای خبر// 

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ