دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
کد خبر: ۱۲۷۵۵
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۸

 نگران قطع گاز ازسوی ترکمنستان نیستیم
یک مسئول شرکت ملی گاز:

نگران قطع گاز ازسوی ترکمنستان نیستیم


پایگاه خبری سیمای نفت،سعید مومنی روز چهارشنبه پس از بازدید از پروژه انتقال گاز دامغان - ساری در جمع خبرنگاران مازندران گفت: امروز مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به ترکمنستان سفر کرده است ، نتیجه تمدید و یا پایان قرارداد تجاری گاز ایران با این کشور مشخص می شود.

وی توضیح داد: با توجه به اینکه روزانه حدود چهار میلیون و 300هزار متر مکعب گاز از ترکمنستان از گلستان برای تقویت گاز استان های شمالی وارد می شود، شرکت ملی گاز برای مدیریت مصرف گاز خانگی ، قطع گاز نیروگاه، صنایع سیمان و فولاد را در دستور کار قرار داده است.
 
مومنی تصریح کرد: در هر صورت نگران پایان قرارداد تجاری با ترکمنستان نیستیم و با مدیریت به موقع می توانیم مقدار گاز وارداتی از این کشور را جبران کنیم.
 
مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه پارسال 171میلیارد مترمکعب گاز در کشور مصرف شده است، گفت: پیش بینی می شود امسال مصرف گاز با 20 میلیارد مترمکعب به 191 میلیارد متر مکعب افزایش می یابد.
 
مومنی افزود: اگر در مصرف گاز کشور 10 درصد صرفه جویی شود، قطع گاز نخواهیم داشت.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر یک هزارو 77 شهر و 21هزارو 600 روستای کشور از نعمت گاز برخوردارند، ادامه داد: در حالی که ایران کمتر از یک درصد جمعیت دنیا را دارد در مصرف گاز رتبه سوم را داریم.
 
منبع:ایرنا

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ