دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
کد خبر: ۱۲۷۷۶
۱۰:۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۵

 غفلت وزارت نفت از پیمانکاران و شرکت های داخلی/ حضور شرکت ها در مناقصه های نفتی گزینشی نباشد

غفلت وزارت نفت از پیمانکاران و شرکت های داخلی/ حضور شرکت ها در مناقصه های نفتی گزینشی نباشد


پایگاه خبری سیمای نفت،سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، معتقد است که وزارت نفت از توجه به پیمانکاران و شرکت های داخلی غفلت کرده است و حضور شرکت ها در مناقصه های نفتی نباید گزینشی باشد.

اسدالله قره خانی با اشاره به اعلام خبری مبنی بر برگزاری نخستین مناقصه نفتی در یک ماه آینده گفت:اصل مناقصه برای برقراری عدالت و ایجاد فرصت برابر است، اما این مناقصات اشکال مختلف دارد، گاهی این مناقصات به صورت ترک تشریفات انجام می شود، گاهی مناقصه به صورت محدود صورت گرفته و مناقصه گران اندکی دعوت می شوند و در نوعی دیگر همه افراد واجد شرایط به مناقصه دعوت می شوند.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در مناقصه میادین نفتی باید تمامی شرکت هایی که توانمند هستند، به مناقصه دعوت شده و حضور شرکت ها نباید به صورت گزینشی انجام شود، افزود: شرایط باید به گونه ای تنظیم شود که تفاوتی بین پیمانکاران داخلی و خارجی در شرایط مناقصه اعمال شود و به نوعی پیمانکاران داخلی از امتیازات ویژه برخوردار شوند، مشروط بر اینکه اگر تکنولوژی خاص مورد نیاز را ندارند، با یک شرکت معتبر خارجی جوینت شود.

وزارت نفت در توسعه میادین نفتی باید به پیمانکاران داخلی اولویت دهد

قره خانی با تاکید بر اینکه وزارت نفت در توسعه میادین نفتی باید به پیمانکاران داخلی اولویت دهد، ادامه داد:پیمانکاران داخلی را باید در میادین نفتی درگیر کرد، تا بتوانند با کسب تجربه های مورد نیاز خدمات فنی مهندسی را از طریق این شرکت ها به خارج از کشور ارائه کرده و بتوانیم برای کشور ارزآوری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه وزارت نفت از توجه به پیمانکاران و شرکت های داخلی غفلت کرده است، یادآور شد: توسعه و پیشرفت در اقتصاد با استفاده از توان و با توجه به توان داخلی میسر می شود و در اقتصاد مقاومتی نیز به این مهم به عنوان مهمترین اصل مورد تاکید قرار گرفته است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر استفاده از فناوری‌های نو در توسعه میدان‌های نفت و گاز، تصریح کرد: امروز استفاده از فناوری و دانش نوین برای پیشبرد اهداف صنعتی، پیش شرط توسعه است، لذا به این مهم باید توجه جدی شود.

منبع:خانه ملت


ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ