پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
کد خبر: ۱۲۸۰۷
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷

نخستین سیستم پزشکی از راه دور دریایی راه اندازی شد

نخستین سیستم پزشکی از راه دور دریایی راه اندازی شد


پایگاه خبری سیمای نفت ، مراسم راه اندازی نخستین تله مدیسین دریایی کشور در مرکز درمانی سکوی فاز یک پارس جنوبی با حضور مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، مدیرعامل شرکت ملی خطوط لوله و مخابرات نفت و جمعی از معاونین و مشاورین حوزه نفت در ساختمان مرکزی بهداشت و درمان تهران برگزار شد.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در خصوص راه اندازی نخستین سیستم تله مدیسین دریایی کشور در سکوی فاز ۱ پارس جنوبی با بیان اینکه تلفیق تکنولوژی و فعالیت های صنعتی با علم پزشکی در همه حال به پیشرفت خدمات پزشکی می انجامد، گفت: برای راه اندازی تله مدیسین از امکانات مهندسی و فنی استفاده شده است و با بهره گیری از امکانات مخابراتی و فناوری اطلاعات و انفورماتیک می توان به سهولت با مناطق عملیاتی ارتباط برقرار کرد.

حبیب الله سمیع با اشاره به این که امروزه در کشورهای توسعه فعالیت های پزشکی پیشرفته مانند خدمات ICU و CCU و نیز اعمال جراحی از راه دور صورت می گیرد، ضرورت رشد توسعه صنعت درمان در آن مسیر لازم دانست.

وی افزود: فناوری تله مدیسین بر روی سکوی دریای برای نخستین بار توسط سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و با همکاری و حمایت شرکت ملی خطوط لوله و مخابرات برای کارکنان منطقه عملیاتی پارس جنوبی راه اندازی شده است تا بتوان با گسترده کردن فعالیت های صنعتی و تاسیسات نفتی در کشور برای همکارانی که دسترسی مشکل تری به امکانات تخصصی پزشکی دارند خدمات درمانی ارائه کنیم.

سمیع در خصوص امکانات فناوری تله مدیسین گفت: این فناوری شرایطی را فراهم می کند که پزشک متخصص که امکان دسترسی حضوری به سکو را ندارد، می تواند ارتباط چهره به چهره با بیمار برقرار کند و هم زمان از شرح حال و ویژگی های بیمار توسط پزشک و پرستار حاضر در سکو با خبر شود.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت از مهم ترین مزایای استفاده از تله مدیسین به اتخاذ تصمیم درمانی به موقع و صحیح، کاهش تعدد اعزام ها از منطقه به سکو و در نهایت صرفه جویی در زمان و هزینه خدمات پزشکی و مهم تر از همه ارائه خدمات درمان با کیفیت اشاره کرد.

سمیع ضمن تاکید بر حمایت ها و همکاری های شرکت خطوط لوله و مخابرات و شرکت نفت و گاز پارس عنوان کرد: تلاش می کنیم این فناوری را بر روی سایر سکوهای دریایی نیز داشته باشیم و در صدد گسترش هرچه سریع تر آن هستیم.

انتهای خبر//


ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ