پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷
کد خبر: ۱۲۸۱۳
۱۳:۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۳

دانشکده نفت و پتروشیمی دانشگاه رازی افتتاح شد


پایگاه خبری سیمای نفت،دانشکده نفت و پتروشیمی دانشگاه رازی کرمانشاه با حضور مهندس بیطرف معاون مهندسی، پژوهشی و فناوری وزارت نفت و جمعی از مسئولین استان، امروز(سوم اسفند) افتتاح شد.

این دانشکده با کمک های مالی وزارت نفت و با اعتبار ۶۳ میلیارد ریال در زیربنای 5700 متر مربع احداث شده است.

این دانشکده شامل ۱۶ کلاس درس با ظرفیت ۲۰ تا ۵۰ نفر، 21 آزمایشگاه تخصصی، مرکز کامپیوتر، مجموعه ادای و مدیریت و اتاق های اعضای هیات علمی، مرکز تحقیقات و کتابخانه است.

دکتر محمدابراهیم اعلمی آل آقا رییس دانشگاه رازی در مراسم افتتاح این دانشکده اظهارکرد: امروز دانشگاه رازی کرمانشاه بیش از 12 هزار دانشجو دارد که بالغ بر سه هزار نفر آن در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند.

وی ادامه داد: دانشگاه رازی کرمانشاه همچنین دارای 200 دانشجوی خارجی است که از این نظر در منطقه غرب کشور شاخص ترین دانشگاه کشور است.

اعلمی آل آقا با بیان اینکه به دلیل جنگ تحمیلی توسعه این دانشگاه سالها به تاخیر افتاد، گفت: دانشگاه رازی در حال حاضر 420 عضو هیات علمی دارد که فعالیت های جدی آموزشی و پژوهشی را انجام می دهند.

وی افزود: باتوجه به اینکه شرایط کشور ما وابستگی جدی به صنعت نفت دارد، لذا در دانشگاه رازی به این نتیجه رسیده ایم که محور توسعه دانشگاه را در مسیر نفت و پتروشیمی قرار دهیم.

رییس دانشگاه رازی کرمانشاه با بیان اینکه متاسفانه تاکنون نتوانسته ایم ارتباط خوبی بین صنعت و دانشگاه برقرار کنیم، گفت: در تلاشیم ارتباط بیشتری با بدنه وزارت نفت در راستای اجرای پروژه های علمی و تحقیقاتی بزرگ برقرار کنیم.

اعلمی آل آقا خاطرنشان کرد: در طول دو سال اخیر بیش از 10 پروژه بزرگ عمرانی در دانشگاه رازی به بهره برداری رسیده که یکی از این  پروژه ها همین افتتاح دانشکده نفت و پتروشیمی است.

وی همچنین یادآور شد: پروژه بزرگ آزمایشگاه مرکزی دانشگاه رازی نیز به زودی افتتاح می شود.

رییس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: البته هنوز در بحث تامین تجهیزات آموزشی و آزمایشگاهی دانشکده های تازه تاسیس با مشکلاتی مواجه هستیم.

اعلمی گفت: همانگونه که تیم ملی کشتی ایران در عرصه ورزش توانست در هین شهر  تیم ملی آمریکا را شکست دهد و قهرمان جهان شود، ما نیز باید بتوانیم در زمینه علمی و تکنولوژیک دانشگاه های آمریکا را پشت سر بگذاریم.

وی تاکید کرد: باید به گونه ای عمل کنیم که تحریم ها تهدیدی برای ما نباشد و اگر دانشگاه های کشور پرتحرک تر عمل کنند، هرگز تحریم ها تهدیدی جدی برای ما تلقی نخواهند شد.

منبع:ایسنا


ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ